Zvony a pohony

Zajistíme pro Vás posouzení zvonu a jeho technického vybavení:

  • Srdce a jeho zavěšení, zajištění jeho popuštění a překování na potřebnou tvrdost
  • Kontrolu zavěšení zvonu na dřevěném jařmu zvonu, případně kovové hřídeli

Výrobu nových potřebných součástí v případě potřeby Vám provedeme opravu a výrobu nových potřebných dílů včetně kompletní konstrukce pro elektrický pohon zvonu a zavěšení zvonu do nových ložisek se zapouzdřeným mazivem.


Nový systém rozhoupávání zvonů         

Připravujeme nové technické řešení pro rozhoupávání zvonů.        


Elektrické pohony zvonů

Nabízíme Vám dodávku a instalaci moderního elektronického magnetického pohonu pro Vaše zvony, které byly doposud rozhoupávány ručně, nebo pokud hledáte spolehlivý automatický elektrický pohon náhradou za starý nevyhovující pohon s trhaným a nepřesným chodem, nebo Vaše současné zvonění není spolehlivé. Nová elektronika pohonu zvonů zajišťuje automatické rozhoupání zvonů ve Vámi stanovený čas a po Vámi stanovenou dobu. Pohon zvonů je realizován pomocí magnetického lineárního motoru s elektronickým řízením. Magnetický motor umožňuje měkký prokluz zvonu na magnetickém polštáři a tím šetrné rozhoupávání bez rázů na zvonici i zvon. Tím je zajištěna dlouhá životnost všech komponentů a zvláště zvonu, srdce i statiky věže. Tento systém je velmi spolehlivý a tichý. Magnetický motor nevyžaduje žádné mazání, ani seřizování. Jeho chod je zcela automatický. Jednotka řízení spolu s magnetickým motorem měří každou periodu kyvu zvonu a udržuje ji s přesností na 2ms čímž je zajištěno přesné a šetrné zvonění. Data zvonění zůstávají trvale zachována i při dlouhém výpadku napájení. 

Elektronika řízení houpání zvonu je v širokém spektru programovatelná a zajišťuje rovnoměrné zvonění s minimálními výkyvy. Tím velmi šetří konstrukci celé zvonice i samotný zvon a dodává zvonění správnou barvu. Možné je i nesymetrické zvonění a nebo atypické nastavení zvonění. Zvonění je řízeno elektronickými hodinami a je možné je doplnit přijímačem přesného času (DCF/GPS s automatickým nastavením hodin), nebo liturgickým kalendářem. U zvonů, zvláště starších je třeba vždy zhodnotit celkový stav zvonu, jeho zavěšení, srdce a zvonové konstrukce, tyto komponenty bývají věkem velmi poškozeny a tak je většinou nutná jejich oprava či výměna pro přesné vedení a uložení zvonu. U zvonů, zvláště starších je třeba vždy zhodnotit celkový stav zvonu, jeho zavěšení, srdce a zvonové konstrukce, tyto komponenty bývají věkem velmi poškozeny a tak je většinou nutná jejich oprava či výměna pro přesné vedení a uložení zvonu. Pokud oprava není možná a nebo nedovoluje konstrukce zvoničky zvonění nabízíme i alternativu v podobě akustického zvonu. 

Cena elektronického zvonění se pohybuje v cenách již od 45 000,- Kč vč. DPH. Záleží samozřejmě na velikosti zvonu, vlastnostech konstrukce a jejím stavu, podmínkách instalace, cestovném aj. Pro nabídku nás prosím neváhejte kontaktovat, rádi s Vámi zkonzultujeme nejvhodnější technické řešení a nabídneme Vám kompletní práce „na klíč“. Při všech činnostech klade naše firma vysoký důraz na kvalitu a výslednou spokojenost koncového zákazníka. Výsledkem naší práce je dlouhodobá spokojenost a spolupráce s řadou stálých zákazníků. 


Akustické zvony

Akustické zvony jsou moderní náhradou za klasický zvon. Pokud nemáte ve věži k dispozici klasický zvon, případně je zvon poškozený a není možné jeho zvonění, nebo jeho rozhoupávání není možné kuli statice kapličky či věže je vhodnou alternativou akustické zvonění, které Vám nabízíme. Zvonění je založeno na MP3 věrohodném zvuku zvonů přehrávaných z reproduktorů ve věži. Celý systém přehrávání zvuků je složen z přehrávače, spínací logiky zvonění ovládanou přesným časem s automatickým nastavením hodin ze signálu DCF, nebo GPS, výkonového zesilovače se speciální úpravou nastavením charakteristiky a několika silných reproduktorů ve věži, kde se jinak nachází klasický zvon. 

Šíření zvuku zvonění je velmi podobné jako u klasického zvonu a akustické zvonění má velkou dynamiku, proto zvuk je velmi identický jako při klasickém zvonění. Pro laika je rozdíl od normálního zvuku zvonů téměř k nerozeznání. Pokud máte o akustické zvonění zájem, kontaktujte nás prosím, rádi Vám zpracujeme nabídku. S rozhoupáváním zvonů i akustickými zvony máme mnohaleté zkušenosti a proto vám najdeme vždy nejlepší spolehlivé a funkční řešení jako již velké řadě našich zákazníků.

 Při všech činnostech klade naše firma vysoký důraz na kvalitu a výslednou spokojenost koncového zákazníka. Výsledkem naší práce je dlouhodobá spokojenost a spolupráce s řadou stálých zákazníků.

Poptejte nás