Ozvučení kostelů a kaplí

1(1)Navrhneme Vám nejlepší řešení ozvučovací techniky pro ozvučení kostelů, chrámových prostor a památkově chráněných objektů. Čistý zvuk a minimum zásahů do interiéru, díky nenápadnému designu. Provádíme návrhy, dodávku a montáž zařízení se zaškolením obsluhy. Dále nabízíme servis původního ozvučení a jeho posouzení.

 Naším systémem, je za 25 let naší práce ozvučeno mnoho kostelů po celé ČR. Používáme moderní digitální techniku od renomovaných výrobců s nejnovějšími funkcemi a širokou možností nastavení, dle potřeb chrámových prostor. 

 Tento systém máme otestovaný při instalacích i v kostelech, kde není vyhovující akustika. Je založen na dvou ozvučovacích tenkých reproduktorech rozdělených do jednotlivých zón, se samostatným nastavením charakteristik korekce hlasitosti a zpožděním každé zóny, pro ideální pokrytí po celém kostele. 

 Výsledkem takového ozvučení je vynikající srozumitelnost po celém kostele, s optimálním udržením horizontální zvukové hladiny, přesně ve výšce nad lavicemi, kde se nachází věřící. Tímto ozvučením dochází k šíření rovnoměrné zvukové hladiny, bez odrazů a falešných signálů, a tím je případná ozvěna velmi eliminována.

 Instalace je provedena s minimem kabeláže a reproduktory mají decentní a nerušivý design. Pokud hledáte nové ozvučení pro Váš kostel, rádi Vám po dohodě náš systém představíme ve formě vzorové instalace, přímo ve Vašem kostele. Budete překvapeni novým systémem ozvučení a jeho velmi kvalitním zvukem, i nenápadností celého provedení.


Zařízení je vždy před instalací optimalizováno, dle akustických i estetických požadavků prostoru. Před instalací provedeme zaměření akusticky náročných prostor a podle naměřených hodnot zvolíme pro Vás ten nejlepší systém, se správným nastavením. Dále dodáváme přenosné ozvučení pro poutě, megafony upravené speciálně pro účely církve s nabíjecími bateriemi, číselníky pro zobrazení strany např. kancionálu, magnetické pohony zvonů včetně jejich řízení, akustické zvony, elektronické pokladničky, zabezpečovací zařízení aj. speciální elektroniku.


Ozvučení z kůru do kostela

Nabízíme Vám zcela nový systém ozvučení – přenos zpěvu od varhaníka či sboru z kůru, do kostela. Používáme speciální mikrofony na dynamické podpěře, pro přesné nastavení podle sboru (dětí nebo dospělých) tak, aby bylo dosaženo nejlepšího přenosu zvuku s nejvyšší kvalitou. Dle Vašich požadavků můžeme dodat i další speciální zařízení. Vyhotovíme Vám bezplatnou kalkulaci na instalaci nového zařízení. 

Výsledkem našich aktivit je dlouhodobá spolupráce s řadou stálých klientů. 

Technické řešení a dodávku Vám nabídneme kompletně „na klíč“. Při všech činnostech klade naše firma vysoký důraz na kvalitu a výslednou spokojenost koncového zákazníka. 

Kontaktujte nás, rádi Vám navrhneme nejlepší řešení.