Vytápění kostelních lavic

1

Moderní a velmi úsporné sálavé topení do kostelních lavic, je efektivní a ekologické topení nové generace, s velmi levným provozem – pouze 1 kWh/6,5 hod. na 1ks panelu. Příkon infrapanelu je pouze 150 W. 

V kostelech, jsou k vytápění v současné době používány akumulační kamna, s velkou spotřebou energie, kvůli dlouhému nahřívání.

Při natápění akumulačních kamen, trvá cca 20–30 hodin, než se kostel alespoň trochu vyhřeje. Protože jsou však akumulační kamna umístěna v rohu místnosti, ohřívají jen vzduch, který z principu stoupá ke stropu kostela a tam velmi rychle uniká do venkovního prostoru. Celý tento systém, je tedy velmi neekonomický a dlouhodobě spotřebovává obrovské množství energie. 

Avšak topné infrapanely, které jsou umístěny v lavicích, ty sálají teplo přímo na věřící. Stačí je zapnout hodinu před mší a po skončení mše vypnout. Tady tedy můžeme vidět značný rozdíl, a to v kratší době chodu topení.

U infrapanelů, je to jen jedna desetina doby efektivního topení. Další výhodou, je podstatně menší spotřeba elektrické energie při provozu infrapanelů, oproti akumulačním kamnům.

Infrapanely se do kostelních lavic dodávají standardně v bílé, nebo hnědé barvě s rámem z masivního dubového, nebo bukového dřeva v lakovaném provedení. Na aktivní část, je za příplatek možné provést potisk obrázkem, dle Vašeho výběru. Topení v kostelních lavicích díky tomu získá nový vzhled a velmi poutavý design.

Fotografie z instalací viz. níže. 

Výpočty, měření i zkušenosti s výměnou akumulačních kamen v kostele, za naše ekonomické a moderní sálavé infrapanely, hovoří jasně ve prospěch velké úspory a návratnosti investice, v průběhu 3 let. 

Článek o infrapanelech v kostelních lavicích, od p. Marka Dundy z FATYMu, který má zkušenosti s vytápěním kostela, si můžete přečíst ZDE.

Garantujeme Vám záruční dobu 5 let na naše namontované infrapanely. 

Máte-li zájem o vytápění Vašeho kostela nebo kaple, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám zhotovíme cenovou nabídku a po dohodě provedeme instalaci nového úsporného topení. Orientační cena 1 ks infrapanelu typu: DT L150S je 3919,- Kč, bez DPH.

Při objednání většího množství kusů, Vám poskytneme maximální možnou slevu. Technické řešení a dodávku Vám zhotovíme kompletně „na klíč“. 

Klademe vysoký důraz na profesionalitu a kvalitu provedení všech našich služeb.

Naším cílem je výsledná spokojenost koncového zákazníka, díky tomu se nám daří vytvářet dlouhodobé spolupráce s řadou stálých klientů.

 


Kontaktujte nás, rádi Vám navrhneme nejlepší řešení.