hlavka@jitom.cz +420 603 240 141   Náměstí 106, Měřín

reference

Renovaci zavěšení a Instalace pohonu zvonu a renovaci stříšky kapličky v Obci Jilemník

Na základě objednávky obecního úřadu jsme provedli opravu technických částí zvonu a jeho zavěšení včetně kompletní nové konstrukce stříšky kapličky a instalace nového pohonu rozhoupávání zvonu i provedení elektroinstalace v kapličce v Jilemníku. Protože v místě byla těžko dostupná trvalá přípojka, bylo ekonomicky mnohem výhodnější udělat systém se záložní baterií nabíjenou z lampy veřejného osvětlení která je hned vedle kapličky. Vyhotovili jsme proto tuto elektroniku se systémem nabíjení a řízení rozhoupávání zvonu se kterou máme jíž z minulých instalací bohaté zkušenosti. Baterie je konstruovaná na cyklický provoz s velmi dlouhou životností a bohatě dimenzována na denní zvonění.

Instalace elektrického rozhoupávání zvonu v Hřbitovní kapli v Lukavci

Na základě objednávky obecního úřadu jsme provedli opravu technických částí zvonu a jeho zavěšení včetně nové konstrukce a instalace nového pohonu rozhoupávání zvonu provedení i elektroinstalace ve hřbitovní kapli v Lukavci. Ve věžičce hřbitovní kaple bylo velmi málo místa a ne zcela rovnoměrné trámoví pro instalaci rozhoupávání zvonu, bylo tedy nutné celou instalaci dokonale zaměřit a konstrukci přizpůsobit věžičce i zvonu. Vše se povedlo na výbornou a zvon krásně zvoní.

Instalace elektrického rozhoupávání zvonu v Týmově vsi

Na základě objednávky obecního úřadu jsme provedli opravu technických částí zvonu a jeho zavěšení včetně nové konstrukce a instalace nového pohonu rozhoupávání zvonu i provedení elektroinstalace v kapličce v Týmově vsi.

Instalace zvonění obec Martinice u Onšova

Na základě objednávky obecního úřadu jsme provedli opravu technických částí zvonu a jeho zavěšení včetně nové konstrukce a instalace nového pohonu rozhoupávání zvonu i provedení elektroinstalace v kapličce v Martinicích u Onšova. Instalace zde probíhala s kompletní rekonstrukcí kapličky, což bylo ideální vzhledem k velmi dobré součinnosti probíhajících prací a zároveň přichystání věže kapličky a elektroinstalace pro elektrický pohon zvonu.

Renovace historické zvoničky ve Světici

V obci Světice jsme provedli kompletní renovaci historické zvoničky i technického vybavení zvonu, včetně dodání nové stříšky zvoničky. Do zvoničky jsme dodali elektrický pohon zvonu s automatickým spouštěním řízený přesnými hodinami s DCF a rovněž možností ručního spuštění zvonění. Celý pohon zvonu je atypický tím, že nemá trvalé napájení a pro zvonění je použito napájení z baterií dobíjených z veřejného osvětlení. Rovněž je takto možno realizovat elektrický pohonu zvonu pro automatické zvonění v místech kde není dostupná elektřina pomocí solárních panelů. Tento systém máme vyvinutý a dlouhodobě odzkoušený.