Vytápění kostelních lavic

1Moderní a velmi úsporné sálavé topení do kostelních lavic je efektivní a ekologické topení nové generace s velmi levným provozem - pouze 1 kWh za 6,5 hod. na 1ks panelu. Příkon infrapanelu je jen 150W. V kostele jsou k vytápění v současné době převážně používány akumulační kamna s velmi velkou spotřebou energie a dlouhým provozem než se nahřejí. Při natápění akumulačních kamen je třeba doby cca 20 – 30 hodin, aby bylo možné kostel alespoň trošku vyhřát. Protože jsou však akumulační kamna umístěna v rozích a tak ohřívají jen vzduch, který z principu stoupá ke stropu kostela a tam velmi rychle uniká do venkovního prostoru. Celý tento systém je tedy velmi neekonomický a spotřebovává dlouhodobě obrovské množství energie. 

Oproti tomu infra sálavé topné panely které jsou umístěny v lavicích ořívají přímo věřící a stačí je zapnout hodinu před mší a po skončení mše vypnout. Zde je tedy vidět značný rozdíl doby chodu topení u infrapanelů je to jen jedna desetina doby efektivního topení. Dále je zde aspekt podstatně menší spotřeby elektrické energie při chodu infrapnelů oproti akumulačním kamnům. 

Infrapanely do kostelních lavic se dodávají standardně v bílé, nebo hnědé barvě s rámem z masivního dřeva z dubu, nebo buku v lakovaném provedení. Na aktivní část je možné za příplatek možné provést potisk obrázkem dle Vašeho výběru. Fotografie z instalací viz níže. 

Topení v kostelních lavicích tak získá nový vzhled a velmi poutavý design. Výpočty, měření i zkušenosti s výměnou akumulačních kamen v kostele za naše úsporné a moderní sálavé infrapanely hovoří jasně ve prospěch velké úspory a návratnosti investice v průběhu 3let. Odkaz na článek k infrapanelům do kostelních lavic od P. Marka dundy z FATYMu, zkušenosti s vytápěním kostela si přečtěte ZDE. Bonusem je záruční doba 5 let na naše infrapanely do kostelních lavic.

Pro nabídku vytápění Vašeho kostela nebo kaple nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám uděláme kalkulaci a po dohodě provedeme instalaci nového úsporného topení. Orientační cena 1 ks infrapanelu: DT L150S je 2876,- kč bez DPH, při větším množství kusů Vám však rádi uděláme individuální cenu s maximální slevou. Technické řešení a dodávku Vám nabídneme kompletní „na klíč“. 

Při všech činnostech klade naše firma vysoký důraz na kvalitu a výslednou spokojenost koncového zákazníka. Výsledkem našich aktivit je dlouhodobá spolupráce s řadou stálých zákazníků.

Poptejte nás